Z radością informujemy, że nasz projekt „Sztuka ma moc” dostało dofinansowanie w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”. W ramach naszego projektu będziemy rozwijać wolontariat we współpracy z Przedszkolem nr 130 im. Marii Konopnickiej na Żoliborzu.

Celem „Warszawskich partnerstw dla wolontariatu” jest stworzenie przestrzeni do współpracy instytucji w obszarze rozwoju wolontariatu, wspólnej realizacji projektów wolontariackich oraz wyjścia poza obszar swojej instytucji z promocją idei wolontariatu.

W poniedziałek 5 grudnia br. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza z tej okazji nasi ochotnicy mieli okazję spotkać się na warsztacie malowania pastelami na tkaninach. Najaktywniejsi w ramach podziękowań otrzymali drobne upominki.

A we wtorek 13 grudnia br.  odbyły się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży  warsztaty przedświąteczne w ramach projektu „Sztuka i Książka”. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze obu instytucji oraz rodzice i dziadkowie z dziećmi. Wykonane zostały dekoracje świąteczne w technice decoupage. Nasi wolontariusze mieli okazję zapoznać się z ofertą wypożyczalni.

 

 

319436778_708350767188397_631159935869989538_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20221213_171135.jpg

 

28 listopada br.nasi wolontariusze sprawili niespodziankę zapraszając swoich rodziców na prowadzone przez nich warsztaty ceramiczne. Mieli możliwość wykazania się znajomością warsztatu. Powstały piękne dekoracje świąteczne.

 

 

IMG_20221128_173527_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20221128_173541.jpg

W placówce rozwijamy działalność wolontariatu, jest to jedno z narzędzi wychowawczych adresowanych do uczestników zajęć rozwijające empatię, umiejętność współpracy w grupie oraz altruizm.

Współpracujemy z Urzędem Dzielnicy i Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy organizacji wydarzeń przeznaczonych dla środowiska lokalnego.

Angażujemy się w akcje charytatywne i działania o charakterze ekologicznym. Wolontariusze przygotowują kartki okolicznościowe, elementów dekoracji, artystycznych upominki, biorą udział w przygotowaniu spektakli teatralnych, tanecznych, muzycznych, gier i zabaw sportowych, działań ekologicznych… Zachęcają uczestników imprez do wspólnych działań, Wspierają nowych wychowanków w procesie adaptacji w placówce.

Jesteśmy otwarci na propozycje działań wolontariackich ze strony wychowanków i ich rodzin.

         Bierzemy udział w projekcie WARSZAWSKIE PARTNERSTWA DLA WOLONTARIATU pt. ”Sztuka i książka”.Naszym partnerem jest Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy. Wypożyczalnia dla Dorosłych  i Młodzieży nr 138 mieszcząca się przy ul. WŁ Broniewskiego 9a.

W ramach tego cyklu w dniu 21 listopada br. odbył się warsztat sitodruku dla wolontariuszy z obu placówek. Uczestnicy zaprojektowali motywy, wycięli szablony i odbili je na sicie a nastepnie wykonali nadruk na bawełnianych torbach. Warsztaty były wielką atrakcją dla wszystkich wolontariuszy.

 

IMG_20221121_185357.jpg

IMG_20221121_183819.jpg

 

 

 

 

 

 

We wtorek  22 listopada br. p. Dyrektor Justyna Ippohorska - Lenkiewicz w towarzystwie naszej wolontariuszki Hani udała się do Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy- Wypożyczalni dla Dorosłych  i Młodzieży nr 138  na warsztat opowiadania bajek dla przedszkolaków. Tematem była bajka ukraińska o czarodziejskim szczupaku spełniającym życzenia. Przedszkolaki z Przedszkola nr 87 słuchały zafascynowane następnie dyskutowały na temat wartości poruszanych w omawianej bajce: dobra, zła, prawdy, kłamstwa, biedy, bogactwa i chciwość. Następnie wykonały prace plastyczne (wyklejankę na przygotowanym szablonie w kształcie ryby).W przygotowanie warsztatu plastycznego i pomoc przedszkolakom bardzo za zaangażowana była nasza młodziutka wolontariuszka.

IMG_20221122_111044.jpg